:: RSS :: kontakt ::

Aktualności

2016-09-12

„Umiem pływać” w Makowie Podhalańskim

„Umiem pływać” w Makowie Podhalańskim

Już kolejny raz Gmina Maków Podhalański przystąpiła do projektu skierowanego do uczniów klas I-III szkoły podstawowej z nauką pływania. Lekcje odbywać się będą na basenie w Suchej Beskidzkiej pod okiem doświadczonych instruktorów. Środki pozyskane na ten cel pochodzą z ogólnopolskiego programu „Umiem pływać” przy 50 procentowym udziale gminy.

Szkoły podstawowe Makowa Podhalańskiego, Juszczyna, Białki, Grzechyni, Żarnówki, Kojszówki i Wieprzca, dla których organem prowadzącym jest Gmina Maków Podhalański, dokonały już rekrutacji do projektu. Nauka pływania będzie trwać dziesięć tygodni. Zajęcia rozpoczną się 13 września, a zakończą9 grudnia.
 

Każda grupa liczyć będzie max. 15 osób. Czas spędzony na basenie to aż 60 minut.Nad bezpieczeństwem uczniów dodatkowo czuwać będą ratownicy. W tym roku z projektu korzystać będzie 175 trzecioklasistów.

Projekt „Umiem pływać” jest bezpłatny. Do zadań rodziców należy zachęcanie dzieci i zapewnienie im odpowiedniego stroju. Inicjatywa cieszy się zainteresowaniem zarówno ze strony rodziców jak i uczniów.

Mamy nadzieję, że również tegoroczna edycja „Umiem pływać” wskaże uczniom nowy sposób spędzania wolnego czasu i stworzy warunki do doskonalenia umiejętności pływackich.

Całkowity koszt realizacji zadania to 49 400 złotych. Ministerstwo Sportu i Turystyki dofinansowało kwotę 24 700 złotych, natomiast pozostałą kwotę zapewniła Gmina jako wkład własny.
 

Informacji na temat projektu udziela Ewa Madej – dyrektor Gminnego Zarządu Placówek Oświatowych w Makowie Podhalańskim, tel. 33 874 97 55.
 

« Powrót

Wejść : 6532789
Unikalnych : 5263158

Obecnie : 5
Zalogowanych : 0