:: RSS :: kontakt ::

Aktualności

2016-08-29

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

 

 

Harmonogram rozpoczęcia roku szkolnego 2016/2017 w szkołach dla których organem prowadzącym jest Gmina Maków Podhalański:

 

 

Zespół Szkół w Makowie Podhalańskim
Zespół Szkół w Białce
Zespół Szkół w Grzechyni
Zespół Szkół w Juszczynie
Szkoła Podstawowa w Kojszówce
Szkoła Podstawowa w Wieprzcu
Szkoła Podstawowa w Żarnówce
 

więcej »

2016-08-29

 GMINNY PROGRAM REWITALIZACJI GMINY MAKÓW PODHALAŃSKI NA LATA 2016-2026

GMINNY PROGRAM REWITALIZACJI GMINY MAKÓW PODHALAŃSKI NA LATA 2016-2026

Burmistrz Gminy Maków Podhalański ogłasza przeprowadzenie konsultacji społecznych dotyczących projektu uchwały w sprawie wyznaczenia obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji na terenie Gminy Maków Podhalański. Konsultacje przeprowadzane będą od dnia 2 września do dnia 3 października w formie: zebrania uwag, propozycji i opinii w formie papierowej i elektronicznej.

Źródło: UM

więcej »

2016-08-16

Przewodnik dla uczestników - PONE

Przewodnik dla uczestników - PONE


INFORMACJE OGÓLNE O PROGRAMIE


Zasadniczym celem Programu Ograniczenia Niskiej Emisji (PONE) jest ograniczenie  emisji szkodliwych substancji emitowanych do atmosfery przez kotły zainstalowane  w prywatnych domach jednorodzinnych. Ograniczenie tej emisji spowoduje poprawę  stanu zdrowia i warunków życia mieszkańców oraz polepszenie walorów estetycznych  regionu.

więcej »

2016-08-08

 PROGRAM PRIORYTETOWY „JAWOR”.

PROGRAM PRIORYTETOWY „JAWOR”.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie w ramach programu priorytetowego „Jawor” Poprawa efektywności energetycznej – termomodernizacja budynków jednorodzinnych, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców województwa małopolskiego informuje, iż Rada Nadzorcza WFOŚiGW w Krakowie zatwierdziła Program Priorytetowy „Jawor” Poprawa efektywności energetycznej - termomodernizacja budynków jednorodzinnych.
O terminie ogłoszenia naboru wniosków, który uzależniony jest od zakończenia prac testowych związanych z uruchomieniem interaktywnych formularzy służących do składania wniosków, poinformujemy Państwa za pośrednictwem naszej strony internetowej.

więcej »

2016-08-08

PROGRAM PRIORYTETOWY „RYŚ”.

PROGRAM PRIORYTETOWY „RYŚ”.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie ogłasza wstępny nabór wniosków w ramach programu priorytetowego „Poprawa efektywności energetycznej Część 4b) RYŚ – termomodernizacja budynków jednorodzinnych  poprzez wojewódzkie fundusze ochrony środowiska  i gospodarki wodnej”. Termin składania wniosków do dnia 01.02.2016 r.  do godziny 15:00  (liczy się data wpływu  do siedziby Funduszu).


Prowadzony nabór jest elementem wstępnym przygotowania wniosku o dofinansowanie planowanych zadań ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Złożenie niniejszego wniosku nie jest jednoznaczne z przystąpieniem do realizacji Programu RYŚ przez WFOŚiGW w Krakowie.
Podjęcie działań w tym zakresie jest uwarunkowane pozytywnym rozpatrzeniem wniosku o dofinansowanie przez Narodowy i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Niniejsze działania mają charakter informacyjny i zapoznawczy z uwagi na chęć uzyskania informacji o zainteresowaniu Beneficjentów udziałem w ww. programie.
Osoby do kontaktu w WFOŚiGW w Krakowie:
1. Anna Urbańczyk -  785 855 922
2. Filip Mossoczy -  883318930
Szczegółowe informacje można uzyskać pod adresem:
http://www.wfos.krakow.pl/srodki-krajowe/konkursy-i-programy/programy/program-priorytetowy-rys

więcej »

2016-08-05

Stypendium socjalne 2016/2017

Stypendium socjalne 2016/2017

Uczniowie mieszkający na terenie Gminy Maków Podhalański mogą ubiegać się o stypendium socjalne na rok szkolny 2016/2017.

więcej »

2016-08-04

Wielki Pożar w Makowie - 4 sierpnia 1916 roku

Dziś mija 100 lat od tragicznego pożaru w Makowie. 4 sierpnia 1916 roku w wielkim pożarze spaliło się 48 domów mieszkalnych, wiele stodół, szop i budynków gospodarczych. O przyczynach (bardzo prozaicznych), i szczegółach zdarzenia wiedzę czerpiemy ze wspomnień Bronisława Drobnego, ówczesnego kancelisty sądowego, który skrupulatnie dokumentował życie Makowa w sobie współczesnych czasach. Dzięki inicjatywie i pracy makowskiego kolekcjonera pana Romana Wiciarza usystematyzowany i opracowany został materiał, a Urząd Miejski w Makowie Podhalańskim wydał okolicznościowy „Biuletyn Informacyjny” w całości poświęcony wydarzeniu sprzed stu lat. Serdecznie zachęcamy do sięgnięcia po bezpłatny egzemplarz, gdyż informacje, zdjęcia, nazwiska, szkice i komentarze z pewnością zainteresują makowian i miłośników historii.

więcej »

« poprzednia strona   [1] [2] 3 [4] [5] ... [119] [120] [121]   następna strona »

Wejść : 6532857
Unikalnych : 5263223

Obecnie : 6
Zalogowanych : 0