:: RSS :: kontakt ::

Aktualności

2008-05-02

Laureaci gminnego konkursu recytatorskiego wyłonieni

Na przełomie marca i kwietnia odbyły się w Domu Kultury w Makowie Podhalańskim eliminacje gminne Powiatowych Konkursów Recytatorskich gimnazjów i szkół podstawowych. O ile do poziomu konkursu nie można było mieć większych zastrzeżeń, to jednak liczba uczestników budzi spore zaniepokojenie.

 

więcej »

2008-05-02

Obchody III rocznicy śmierci Jana Pawła II

W trzecią rocznicę śmierci naszego, nieodżałowanej pamięci Papieża – Jana Pawła II w Domu Kultury w Makowie Podhalańskim odbyło się otwarcie wystawy krakowskiego fotografika Tadeusza Warczaka.

 

 

Na 40 zdjęciach udokumentował on ostatnią pielgrzymkę Papieża do rodzinnego kraju. Dzięki zdjęciom znajdującym się na wystawie możemy przywołać na nowo tamte niezapomniane chwile z sierpnia 2002 roku. Towarzyszymy zatem Janowi Pawłowi II w Krakowie: w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, przy Franciszkańskiej 3 ( w siedzibie biskupów krakowskich), w Wawelskiej Katedrze, w kościele pod wezwaniem św. Floriana, a także w Porcie Lotniczym w Balicach. Nie brakuje także zdjęć ze Skawiny i Kalwarii Zebrzydowskiej.

 

Otwarcia wystawy dokonał Burmistrz Makowa Podhalańskiego Pan Stanisław Pawlik.

 

więcej »

2008-05-02

Ogólnopolski Plener Malarski pn. "Jan Paweł II w portrecie"

Ogólnopolski Plener Malarski pn. "Jan Paweł II w portrecie"

 

W dniach od 11 marca do 16 marca 2008 r. po raz pierwszy w Makowie Podhalańskim odbył się - mamy nadzieję, że nie ostatni - Ogólnopolski Plener Malarski pn. „Jan Paweł II w portrecie”.

Na plener przybyli zaproszeni artyści z Lublina, Tych, Jarosławia, Zgierza, Andrychowa, Raby Wyżnej. Maków Podhalański reprezentowała Katarzyna Biedrawa /jednocześnie członek Zarządu Babiogórskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury/. Celem projektu było wyłonienie obrazu dla Kościoła Przemienienia Pańskiego w Makowie Podhalańskim.

 

więcej »

2008-05-02

Wielkanoc w tradycji polskiej - konkurs rozstrzygniety

Organizatorem Konkursu był Burmistrz Makowa Podhalańskiego. Pomysł zorganizowania tego konkursu zrodził się podczas wystawy „Boże Narodzenie w obrazach”. Aby nieco odmienić formę konkursu zmieniona została jego konwencja. Prace zostały zaprezentowane na wystawie czynnej od 11 - 26 marca, podczas której można było je oglądać oraz wziąć udział w głosowaniu, które wskazać miało eksponat według publiczności najciekawszy. Do konkursu zgłoszone zostało 66 prac ze szkół podstawowych i gimnazjów.

 

Ogłoszenie wyników i zarazem wręczenie upominków ufundowanych przez Burmistrza Makowa Podhalańskiego wszystkim osobom nagrodzonym nastąpiło w dniu 26 marca o godzinie 1600 w makowskim Domu Kultury przy ul. Kościuszki 5. Wtedy też publiczność miała okazję do poznania autora pracy uznanej przez głosujących za najbardziej interesującą.

więcej »

2008-05-02

 Ambasador USA z wizytą w Makowie Podhalańskim

Ambasador USA z wizytą w Makowie Podhalańskim

 
25 marca br. Ambasador Stanów Zjednoczonych - Victor Ashe złożył wizytę w Urzędzie Miejskim w Makowie Podhalańskim. Gościa przyjmował Burmistrz Makowa Podhalańskiego - Stanisław Pawlik.

Do tej pory Ambasador odwiedził wszystkie 16 województw Polski, wizytował w ponad 120 miastach i miejscowościach naszego kraju, aż wreszcie dotarł do nas.

Victor Ashe na stanowisko ambasadora USA w Polsce został nominowany przez prezydenta George'a W. Busha w dniu 8 kwietnia 2004 r. Natomiast jego kandydatura została przyjęta przez Senat USA - 21 maja 2004 r. Zaprzysiężenie miało miejsce 23 czerwca 2004 r. w Waszyngtonie. Praca Victora Ashe na obieralnych urzędach stanowych i lokalnych Tennessee liczy już 31 lat. W grudniu 2003 r. obchodził 16-lecie pracy w ratuszu i był najdłużej piastującym stanowisko burmistrzem w 216-letniej historii Knoxville.

W trakcie spotkania Burmistrz Makowa przedstawił krótką charakterystykę naszej gminy, najważniejsze bieżące problemy oraz walory turystyczne gminy. Ambasador z zainteresowaniem wysłuchał przedstawianych przez Burmistrza informacji, zwłaszcza, że jest miłośnikiem pieszych wędrówek i wyraźnie zachwycił się naszym górzystym krajobrazem.

Panowie wymienili również wzajemne spostrzeżenia dotyczące sytuacji społecznej i kulturowej zarówno Polski, jak i Stanów Zjednoczonych.

Po wizycie Ambasador przysłał do Burmistrza Makowa list z podziękowaniem za spotkanie.

Poniżej publikujemy jego treść w wersji oryginalnej oraz tłumaczenie listu.

więcej »

2008-05-02

Program "Uczeń na wsi"

  Szczegóły w załączniku

więcej »

2008-05-02

Projekt "Jan Paweł II - nasze wspomnienia"

  Szczegóły w załączniku

więcej »

2008-04-04

Wielkanoc w tradycji polskiej

Wielkanoc w tradycji polskiej

... to tytuł kolejnego konkursu plastycznego skierowanego do uczniów szkół (szkoły podstawowe i gimnazja) z terenu naszej Gminy. Organizatorem Konkursu jest Burmistrz Makowa Podhalańskiego. Pomysł zorganizowania konkursu o takiej właśnie tematyce zrodził się podczas otwarcia wystawy „Boże Narodzenie w obrazach”. Opinie o tym, że warto dzieciom i młodzieży z naszej Gminy dać możliwość zaprezentowania swoich osiągnięć twórczych w tematyce związanej z Wielkanocą, wyrazili opiekunowie obecni na wernisażu. Aby nieco odmienić formę konkursu zmieniona została jego konwencja. Prace zostały zaprezentowane na wystawie czynnej od 11 marca, przez pewien okres tj. do 20 marca można oglądać je oraz wziąć udział w głosowaniu, które wskazać ma eksponat według publiczności najciekawszy. Przez kolejne dni tj. do 26 marca oglądać będzie można 66 prac autorów, wśród których wskazani zostaną laureaci tegorocznej edycji konkursu.

więcej »

« poprzednia strona   [1] [2] [3] ... [117] [118] 119 [120] [121]   następna strona »

Wejść : 6532893
Unikalnych : 5263258

Obecnie : 4
Zalogowanych : 0